Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników.
Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

DODATKOWE ATRAKCJE

WYCIECZKA NA GÓRĘ KAMEŃSK
Góra Kamieńsk to sztuczne wzgórze o wysokości prawie 400 m n.p.m., Powstałe w wyniku składowania nadkładów ziemi wydobytych z wyrobiska kopalni odkrywkowej Bełchatów. Wzniesienie oddalone jest o 22 km od Bełchatowa. Stanowi ono doskonały przykład rekultywacji terenów powyrobiskowych. Z wierzchołka góry, roztacza się widok na okoliczne tereny, w tym również teren odkrywki Bełchatów. Na szczycie góry zlokalizowana jest siłownia wiatrowa, istnieje możliwość podejścia do podnóży jednego z wiatraków i zobaczenia go z bliska. W programie przejazd torem saneczkowym oraz wjazd kolejką linowo - krzesełkową. Istnieje  możliwość zorganizowania ogniska u podnóża góry.
Czas zwiedzania: ok. 3 godziny

PUNKT WIDOKOWY W ŻŁOBNICY
Widok na rozległy teren kopalni odkrywkowej z koparkami nakładowymi, węglowymi, zwałowarkami i dziesiątkami kilometrów przenośników.
Czas zwiedzania: ok. 0,5 godziny


ŚCIEŻKA EDUKACJI EKOLOGICZNEJ „OPOWIEŚCI BIELIKA”
Obiekt edukacyjny zlokalizowany w Nadleśnictwie Bełchatów. Ścieżka została wytyczona na terenie szkółki leśnej Borowiny. Zaprojektowano ją na planie przypominającym kształtem pnącą się roślinę. Jej łodyga to trasa ścieżki, a liście – place tematyczne, z którymi związane są poszczególne „opowieści”. Wiadomości, które można zdobyć na trasie znakomicie uzupełniają edukację szkolną. Poszerzają wiedzę o funkcjonowaniu środowiska naturalnego, przystępnie informują o różnorodności zachodzących w nim procesów, a także w atrakcyjny sposób promują postawy ekologiczne.
Czas zwiedzania: 1,5 godziny

Sponsor tytularny

PGE

Organizator

Sponsor 2ROTTripadvisorPOT