Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników.
Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Zapraszamy na Dzień Otwarty!

wydarzenia

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na Dzień Otwarty MCK, który odbędzie się już 9 września od godziny 15:00. Na miejscu będzie można zapoznać się z nową ofertą MCK na nadchodzący sezon kulturalny, zapisać się na zajęcia oraz wziąć udział w licznych atrakcjach.

Jak co roku, Miejskie Centrum Kultury otwiera szeroko drzwi aby przyjąć wszystkich gości zainteresowanych jego działalnością. W tym roku, oprócz tradycyjnej prezentacji nowej oferty kulturalnej, na bełchatowian czekać będzie mnóstwo ciekawych atrakcji!
Ochotnicy chcący zgłębić swoje twórcze pasje, wezmą udział w warsztatach plastycznych oraz edukacyjnych; kierowani ciekawością zwiedzający będą mogli odkryć nieznane zakamarki budynku MCK PGE Gigantów Mocy a miłośnicy wizualnych doznań – nacieszyć oczy i pobudzić wyobraźnię w kinie sferycznym.
To nie wszystko! Bełchatowianie po raz pierwszy zobaczą oddaną właśnie do użytku salę warsztatową, grupa teatralna BAT-PKP zaprezentuje swój kunszt aktorski podczas otwartej próby a Galeria sztuki wypełni się obrazami prezentującymi niezwykłą wystawę, pt. „Animalia – anomalia”.

Podczas Dnia Otwartego zostanie również rozstrzygnięty wakacyjny konkurs fotograficzny „Woltuś w podróży” (dolne foyer, godzina: 15:30), który przez 3 miesiące trwania zgromadził wiele ciekawych fotografii z różnych zakątków Świata. Nadesłane zdjęcia będą bohaterami wystawy pokonkursowej, która zostanie otwarta właśnie 9 września.

Tegorocznemu Dniu Otwartemu MCK będzie towarzyszyć również koncert charytatywny, podczas którego na sali teatralno – widowiskowej MCK PGE Giganty Mocy wystąpią zespoły: RAIL i AKURAT.

Program Dnia Otwartego MCK:
15:00 – 18:00 | Zapisy na zajęcia MCK (dolny hol MCK PGE GM)
                       | Prezentacja grup zajęciowych/Klubów MCK (dolne foyer MCK PGE GM)
                       | Warsztaty edukacyjne (sala warsztatowa)
                       | Otwarta próba grupy teatralnej BAT-PKP (mała sala teatralna)
15:30 | Rozstrzygnięcie konkursu "Woltuś w podróży" oraz otwarcie wystawy
            
pokonkursowej (dolny hol MCK PGE GM)
15:00; 16:00; 17:00; 18:00 | Kino sferyczne (dolny hol MCK PGE GM)
16:00; 17:00 | Zwiedzanie budynku MCK PGE Giganty Mocy (zbiórka: dolny hol MCK PGE GM)
16:00 | Otwarcie wystawy „Animalia – Anomalia” autorstwa Sylwii Łyczko-Zielony (Galeria MCK)
18:00 – 21:00 | Koncert charytatywny (sala teatralno – widowiskowa MCK PGE GM)

Długość każdego z filmów to ok. 40 min. 

Sponsor tytularny

PGE

Organizator

Sponsor 2ROTTripadvisorPOT