Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników.
Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

"INNOWACJE W EDUKACJI - TRENDY 2018" - Konferencja Oświatowa

Jesteśmy interaktywnym muzeum, ale również centrum edukacji nieformalnej, należącym do „Porozumienia Społeczeństwo i Nauka” - ogólnopolskiej sieci instytucji non-profit ukierunkowanych na rozwój społeczeństwa oparty na edukacji, nauce, technice i innowacji.

Na co dzień współpracujemy zarówno z przedstawicielami środowiska centrów i muzeów nauki, jak również dyrektorami i nauczycielami z ogólnopolskich przedszkoli i szkół. Znamy możliwości placówek popularyzujących naukę, każdego dnia poznajemy również oczekiwania i potrzeby pracowników placówek oświatowych.

Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, a także wyzwaniom współczesności, pragniemy zaprosić Państwa do udziału w konferencji „Innowacje w edukacji”, która zorganizowana zostanie w PGE Gigantach Mocy w Bełchatowie w marcu 2018r.

Podczas wydarzenia poznacie Państwo innowacyjne metody edukacji dzieci i młodzieży, a także nowości technologiczne ułatwiające zarzadzanie placówką oświatową. W trakcie trwania naszych paneli dyskusyjnych oraz w strefie wystawców, będziecie mieć możliwość wymiany poglądów i doświadczeń z pracownikami centrów nauki nieformalnej. Przedstawiciele instytucji zajmujących się na co dzień informacją nt. Funduszy Europejskich zapoznają Państwa natomiast z programami unijnymi dla szkół i placówek oświatowych.

Jednym z prelegentów będzie p. Anna Gromczewska – współzałożycielka Uniwersytetu Dzieci, przez ostatnie 5 lat dyrektor zarządzająca Fundacji Uniwersytet Dzieci. Swą wiedzą i doświadczeniem podzieli się z Państwem również p. Anna Sowińska - założycielka 14 przedszkoli, wieloletni dyrektor szkoły podstawowej, współzałożycielka i wieloletnia prezes Stowarzyszenia Nauczycieli Edukacji Początkowej SNEP.  

Dopełnieniem programu będzie prezentacja obiektu MCK PGE Giganty Mocy modernizowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu "Zwiększenie dostępu do kultury poprzez zakup wyposażenia dla Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie", dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Edukacja to nasza pasja, z którą chcemy się z Państwem podzielić!

 

TERMINY:

Konferencja zorganizowana zostanie w dniu 9 marca 2018r. w godz. 9.00-16.00.

 

MIEJSCE:

EKSPOZYCJA PGE GIGANTY MOCY w Bełchatowie
pl. Narutowicza 3
97-400 Bełchatów
 

KONWENCJA WYDARZENIA:

Wstępnie zakładamy dwa bloki tematyczne:

BLOK I. Blok poświęcony nowoczesnym i nowatorskim metodom nauczania (pojęcie "nowoczesny", jako Organizator wydarzenia, traktujemy dosyć szeroko, gdyż zdajemy sobie sprawę, że są na świecie metody nauczania realizowane od wielu lat, które jednak nie są powszechne w naszym systemie oświaty, do takich metod zaliczamy m.in. metodę eksperymentu, metodę projektu, ale również np. metodę planu daltońskiego). 

BLOK II. Nowoczesne narzędzia i pomoce edukacyjne w szkole - blok poświęcony nowinkom technicznym, ale również prezentacje sposobów wykorzystania znanych urządzeń (np. telefon) do prowadzenia zajęć.

Każdy z tych bloków będzie trwał 3 godziny.

 

RAMOWY PROGRAM:

- Rejestracja / Serwis kawowy
- Powitanie uczestników
- Audytorium (Tematyka: Innowacyjne metody nauczania i zarządzania placówką oświatową)
- Panel dyskusyjny
- Sesje równoległe (Nowe technologie w zarządzaniu oświatą i nauczaniu)
- Nowości w edukacji - przegląd rynku
- Zwiedzanie muzeum PGE Giganty Mocy i prezentacja oferty

 

OPŁATY:
Udział w konferencji jest bezpłatny.

 

ZGŁOŚ SESJĘ:

Dziękujemy, że poświęcacsz czas, przeglądając naszą stronę internetową i interesując się naszą konferencją. Jeżeli posiadasz wiedzę i doświadczenie nawiązujące do tematyki konferencji i chciałbyś współtworzyć jej program, prześlij swą propozycję panelu na adres mailowy: kontakt@gigantymocy.pl.

Nabór propozycji panelów konferencji prowadzony będzie do końca grudnia 2017r. Ogłoszenie Programu konferencji nastąpi do końca stycznia 2018r.

 

ZGŁOŚ UDZIAŁ:

Do udziału w konferencji zapraszamy: dyrektorów, nauczycieli, a także wychowawców, pedagogów, polskich przedszkoli oraz szkół. 

Liczba miejsc jest ograniczona do 200 osób. O przyjęciu zgłoszenia decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Formularze zgłoszeniowe opublikujemy niebawem. Jeśli masz pytania, prześlij je nam w formie wiadomości na profilu społecznościowym: www.fb.com/gigantymocy. 

 

PARTNERZY:

Uniwersytet Dzieci 

 

Konferencja zorganizowana zostanie w ramach projektu "Zwiększenie dostępu do kultury poprzez zakup wyposażenia dla Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie", dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

 

 

 

 

 

Sponsor tytularny

PGE

Organizator

Sponsor 2ROTTripadvisorPOT